Strona startowa | BIOLOGIA

BIOLOGIA

BIOLOGIA W SZKOLE - 3 semestry

Studia przeznaczone są dla nauczycieli oraz absolwentów szkół wyższych posiadających przygotowanie pedagogiczne, którzy chcą uzyskać dodatkowe kwalifikacje do prowadzenia zajęć wynikających ze specjalności kształcenia. Warunkiem ukończenia studiów jest uzyskanie pozytywnych ocen z egzaminów i zaliczeń z przedmiotów/modułów przewidzianych w planie studiów realizowanych w ramach 350 godzin zajęć dydaktycznych, pozytywnej oceny praktyk (60 godzin) i pracy końcowej, spłata czesnego.

Ramowy plan nauczania.

Pojęcia z biologii w edukacji szkolnej. Cytologia i histologia. Anatomia i rozwój człowieka. Przegląd systematyczny roślin. Przegląd systematyczny zwierząt. Biologia mikroorganizmów. Podstawy genetyki. Fizjologia roślin. Fizjologia zwierząt. Teoretyczne podstawy kształcenia. Metodyka nauczania biologii. Ekologia i ochrona środowiska. Podstawy biochemii. Podstawy biotechnologii. Wybrane zagadnienia z biologii molekularnej i immunologii. Porosty i grzyby. Podstawy neuropedagogiki. Pedagogika kreatywna. Praca badawcza pedagoga. Technologie informacyjne i komunikacyjne w edukacji. Ochrona własności intelektualnej. Seminarium. Praktyka.