Strona startowa | PRACA SOCJALNA
Student, otrzyma nie tylko wszechstronne wykształcenie z zakresu zagadnień społecznych, ale także umiejętności praktyczne związane z wykonywanym zawodem. Tak przygotowany pracownik socjalny zdolny będzie do inicjowania i uczestniczenia w badaniach problemów społecznych oraz przekazywania szerszej opinii publicznej wyników tych badań, by uświadomić samorządom lokalnym istniejące problemy na danym terenie.
Absolwent pracy socjalnej jest przygotowany do pracy w szeroko rozumianych placówkach pomocy społecznej, w organizacjach pozarządowych, jak również w administracji rządowej i samorządowej, odpowiedzialnej za realizację zadań polityki społecznej w skali lokalnej i regionalnej.
Pracownik socjalny działa na rzecz jednostek, grup, rodzin i środowisk społecznych, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Umożliwia im bądź ułatwia realizację przedsięwzięć życiowych. Wzmacnia zdolności grup społecznych, osób i rodzin do samodzielnego rozwiązywania własnych problemów. Podejmując takie działania wpływa na kształtowanie odpowiedniej polityki społecznej w środowisku lokalnym. W trakcie studiów student poznaje współczesne teorie socjologiczne, zapoznaje się z metodami pracy socjalnej, elementami gerontologii, pedagogiki społecznej, zagadnieniami psychopatologii, podstawami medycyny zapobiegawczej i środowiskowej.
Praca po studiach:
* instytucje i agencje administracji państwowej i pozarządowe,
* domy kultury, muzea,
* różnorodne organizacje społeczne, fundacje i stowarzyszenia
* placówki prowadzone przez Caritas i inne organizacje kościelne
* placówki opiekuńczo-wychowawcze,
* agencje zajmujące się badaniami opinii publicznej;
* organizacje sektora non –profit (stowarzyszenia, fundacje),
* ośrodki pomocy społecznej,
* ośrodki wsparcia kryzysowego,
* szpitale, ośrodki opieki leczniczej, zakłady karne oraz placówki pedagogiczne.
« poprzednia | następna » |
---|