Strona startowa | Etyka w szkole

Wiktor, Wiktoriusz, Wilhelm, Wrócimir

Zodiak: Bliźnięta

ETYKA W SZKOLE

Podczas studiów (trzy semestry) słuchacze zapoznają się z zagadnieniami etyki z uwzględnieniem koniecznej wiedzy i aparatury pojęciowej z zakresu filozofii i nauk pokrewnych, niezbędnych do kompetentnego nauczania tego przedmiotu w szkole. Program studiów, opracowany w oparciu o wytyczne Ministerstwa Edukacji, obejmuje także problematykę kulturowych i społecznych uwarunkowań powstawania różnych systemów etycznych oraz psychologiczne aspekty etyki.
Studia skierowane są przede wszystkim do nauczycieli oraz osób posiadających kwalifikacje pedagogiczne, pragnących poszerzyć posiadaną wiedzę o zagadnienia związane z etyką, umożliwiające prowadzenie tego przedmiotu w gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych.